راهنمای سفر به لاهیجان استان گیلان | سرویس دربستی

تخمین زمان مطالعه: 12 دقیقه

سفر به شهر لاهیجان استان گیلان | رزرو سرویس دربستی آیرانز

معرفی شهر لاهیجان | Lahijan, Gilan Province

شهر لاهیجان، مرکز شهرستان لاهیجان و سومین شهر پرجمعیت استان گیلان پس از رشت و انزلی است. لاهیجان در ناحیۀ جلگه ای و در شرق سفیدرود و جنوب دریای خزر قرار دارد و شهرهای اطراف آن، لنگرود، دیلمان، سیاهکل و آستانۀ اشرفیه هستند. آب و هوای لاهیجان معتدل خزری و مرطوب است.

booking car icon

رزرو سرویس دربستی

با اطمینان سرویس دربستی خود را رزرو کنید.

سواری - وَن - اتوبوس - میدل باس و مینی بوس

هم اکنون رزرو کنید!

اطلاعات بیشتر رزرو سرویس دربستی ..

ویژگی سرویس های اتومبیل دربستی آیرانز

  • ارائه سرویس دربستی با پوشش تمام شهرهای کشور بصورت آدرس به آدرس می باشد.
  • ناوگان ترابری آیرانز شامل کلاسها و برندهای متنوع سواری،ون،اتوبوس،میدل باس و مینی بوس می باشد.
  • برای تمام متقاضیان دریافت سرویس دربستی، آیرانز یک کارت اشتراک دیجیتالی صادر می نماید و بعد از آن متقاضی تنها با اعلام کد اشتراک امکان دریافت سرویس را خواهد داشت.
  • رزرو سرویس از دو طریق تلفنی و ثبت فرم آنلاین تعبیه شده در وب سایت امکانپذیر می باشد.
  • پاسخ به فرم ها در کمترین زمان ممکن به شماره ثبت شده ارسال خواهد شد.
  • در صورت نیاز و درخواست متقاضی، فاکتور سرویس با اطلاعات کامل برای ایشان صادر و دسترسی آنلاین برای مشاهده فاکتورها در وب سایت داده خواهد شد.
  • پشتیبانی هر سرویس از شروع تا پایان سفر بصورت کامل انجام می شود.

مسیر زمینی سفر به لاهیجان گیلان از مبدا تهران

برای سفر جاده ای از مبدا تهران به شهر لاهیجان در استان گیلان رایج ترین مسیر از طریق بزرگراه تهران-کرج-قزوین می باشد و این شهرها (شهرستانها) در مسیر قرار دارند: تهران ، کرج، آبیک، آزادراه قزوین-رشت، منجیل، رودبار، کمربندی سنگر و با عبور از آستانه اشرفیه نهایتا ورود به شهر لاهیجان.
مسافت تقریبی از تهران تا لاهیجان از مسیر ذکر شده 344 کیلومتر و زمان تقریبی رسیدن به مقصد حدودا 5 ساعت و 20 دقیقه می باشد.

0
مسافت تهران - لاهیجان (کیلومتر)
0
مدت زمان تقریبی سفر (ساعت)
0
تعداد مسیرهای رایج

منبع اطلاعات مسافت و زمان سفر:

اطلاعات مسافت و زمان درج شده از سامانه گوگل مپ (نقشه گوگل) بر اساس سفر زمینی با اتومبیل شخصی لحاظ شده و لذا برای سفر با اتوبوس مدت زمان سفر کمی افزایش خواهد داشت.

music break icon

درنگی کوتاه همراه با شنیدن موزیکی ناب

موزیک بی کلام عشق آبی است اثر برجسته پل موریا

Paul Mauriat | Love is blue 1968

اطلاعات بیشتر این موزیک...

موزیک بی کلام عشق آبی است اثری شاهکار و زیبا از پل موریا

Paul Mauriat | Love is blue 1968

پل موریا آهنگساز، رهبر ارکستر و ترانه‌سرای برجسته‌ فرانسوی است.تولد وی در ۴ مارس ۱۹۲۵ و درگذشت در ۲ نوامبر ۲۰۰۶ ثبت شده است.
شهرت او بیشتر برای بازسازی‌ موزیک های بی‌کلام موفقش از ترانه‌های مشهور سبک پاپ، راک و کلاسیک می باشد.
جوایزی که پل موریا موفق به کسب آن شده شامل جایزه‌ی Grand Prix یا Grand Prize از صنعت ضبط فرانسه، جایزه Midem و در سال ۱۹۹۷ دریافت نشان عالی هنر و ادبیات وزارت فرهنگ فرانسه می باشد.
عمده شهرت پل موریا به واسطه‌ی بازسازی بسیار موفق آهنگ عشق آبی است می باشد.

لاهیجان را بیشتر بشناسیم...

لاهیجان به شهر چای معروف است و کشت چای در ایران در سال 1280 هجری شمسی و برای اولین بار، در این شهر انجام شد. مردم لاهیجان به زبان گیلکی (گویش بیه پیش) صحبت می کنند. این شهر از قرن سوم تا پنجم هجری قمری در محل روستای فعلی چفل قرار داشت و از قرن پنجم هجری بتدریج به محل کنونی آن منتقل شد. لاهیجان قبلاً بصورت جلگه ای و هموار بوده و از رسوبات سفیدرود بوجود آمده است.

محصولات کشاورزی و صنایع دستی لاهیجان

از بین محصولات کشاورزی لاهیجان می توان به چای و برنج اشاره کرد.

نان های محلی، ماهی، کلوچه، انواع مربا و ترشیجات، صنایع دستی مانند حصیربافی، بامبوبافی و صنایع چوبی جزو سوغاتی های پرطرفدار لاهیجان هستند.

غذاهای بومی لاهیجان

میرزا قاسمی، خورشت سبزی فسنجان، خورشت مرغ و آلو، شیش انداز، ترشه شامی، ترش کباب، بورانی بادمجان، باقالی قاتق، کال کباب از جمله غذاهای سنتی لاهیجان و شهرهای دیگر استان گیلان هستند.

خورشت سبزی فسنجان، با استفاده از مرغ، گردوی چرخکرده، گشنیز، رب انار و نعناع تهیه می شود. برای اینکه رنگ سبز این خورشت تیره تر شود، باید میزان رب انار ترش آن را بیشتر کرد.

خورشت سبزی فسنجان

خورشت سبزی فسنجان
quote break icon

درنگی کوتاه همراه با یک جمله زیبا

فرصت های خود را برای یک آسایش موقت نسوزانید!

جاذبه های گردشگری لاهیجان

بام سبز لاهیجان، آبشار شیطان کوه، تالاب بین المللی امیرکلایه، تالاب سوستان، موزۀ تاریخ چای ایران، پل خشتی پاشاکی، منطقۀ شیخانبر، پل کیسم و نیز حمام گلشن از اماکن دیدنی لاهیجان هستند.

موزۀ تاریخ چای ایران

موزۀ تاریخ چای ایران در شهر لاهیجان و در خیابان کاشف شرقی قرار دارد. موزه حدود 500 متر مربع مساحت دارد و شامل دو طبقه، یک برج و دو فضای اداری شمالی و جنوبی می باشد. این عمارت زیبا قبلاً آرامگاه محمد میرزا قوانلو ملقب به کاشف السلطنه بود که برای اولین بار، در دوران حکومت مظفرالدین شاه قاجار، بوته های چای را از هند به ایران آورد و لاهیجان را برای کشت این گیاه انتخاب کرد. به این ترتیب، چای وارد ایران گردید و به همین دلیل کاشف السلطنه به "پدر چای ایران" معروف شد.
در سال 1375 و پس از تکمیل ساختمان مجاور آرامگاه، این بنا به موزۀ تاریخی چای ایران تغییر نام یافت. در طبقۀ همکف موزۀ، دست نوشته ها و اسناد و مدارک کاشف السلطنه در رابطه با صنعت چای و نیز وسایل و اشیاء قدیمی همچون سماورهای روسی و ظروف چای خوری به نمایش گذاشته شده است. در طبقۀ دوم، پوشاک محلی مردم این منطقه، ابزارهای چوبی، ظروف سفالی، کاسه های مسی و چراغ های پیه سوز قرار دارند.

safe drive break icon

درنگی کوتاه همراه با یک خواهش

ایمن رانندگی کنید! | لطفا خواب آلود رانندگی نکنید!

موقعیت شهر لاهیجان روی نقشه

persian tips break icon

درنگی کوتاه همراه با یک نکته ادبی

گرگ باران دیده یا گرگ بالان دیده!

نگوییم گرگ باران دیده ، بگوییم گرگ بالان دیده چرا که بالان به معنای تله ای است که برای به دام انداختن گرگ و دیگر درندگان کار می گذاشتند.
معمولا به شخصی که سرد و گرم روزگار را چشیده باشد و به راحتی فریب دیگران را نخورد به کنایه به او میگویند:
فلانی گرگ بالان دیده است!