راهنمای سفر به سمنان استان سمنان | سرویس دربستی

تخمین زمان مطالعه: 12 دقیقه

سفر به شهر سمنان استان سمنان | رزرو سرویس دربستی آیرانز

معرفی شهر سمنان | Semnan, Semnan Province

شهر سمنان، مرکز و پرجمعیت ترین شهر استان سمنان است. این شهر در شمال دشت کویر و در جنوب رشته کوه البرز قرار دارد. سمنان دارای تابستانهای گرم و خشک و زمستانهای سرد است. شهرهای شاهرود، دامغان، درجزین، مهدی شهر، شهمیرزاد و سرخه با شهر سمنان همسایه هستند.

booking car icon

رزرو سرویس دربستی

با اطمینان سرویس دربستی خود را رزرو کنید.

سواری - وَن - اتوبوس - میدل باس و مینی بوس

هم اکنون رزرو کنید!

اطلاعات بیشتر رزرو سرویس دربستی ..

ویژگی سرویس های اتومبیل دربستی آیرانز

  • ارائه سرویس دربستی با پوشش تمام شهرهای کشور بصورت آدرس به آدرس می باشد.
  • ناوگان ترابری آیرانز شامل کلاسها و برندهای متنوع سواری،ون،اتوبوس،میدل باس و مینی بوس می باشد.
  • برای تمام متقاضیان دریافت سرویس دربستی، آیرانز یک کارت اشتراک دیجیتالی صادر می نماید و بعد از آن متقاضی تنها با اعلام کد اشتراک امکان دریافت سرویس را خواهد داشت.
  • رزرو سرویس از دو طریق تلفنی و ثبت فرم آنلاین تعبیه شده در وب سایت امکانپذیر می باشد.
  • پاسخ به فرم ها در کمترین زمان ممکن به شماره ثبت شده ارسال خواهد شد.
  • در صورت نیاز و درخواست متقاضی، فاکتور سرویس با اطلاعات کامل برای ایشان صادر و دسترسی آنلاین برای مشاهده فاکتورها در وب سایت داده خواهد شد.
  • پشتیبانی هر سرویس از شروع تا پایان سفر بصورت کامل انجام می شود.

مسیر زمینی سفر به سمنان از مبدا تهران

برای سفر زمینی از مبدا تهران به شهر سمنان در استان سمنان و بالعکس 3 مسیر وجود دارد. مسیر نخست از طریق آزادراه حرم تا حرم ، مسیر دوم از طریق جاده تهران - فیروزکوه و مسیر سوم که رایج ترین مسیر نیز محسوب می شود از طریق بزرگراه امام رضا می باشد.

برای سفر زمینی - سفر جاده ای به شهر سمنان از مبدا تهران و از طریق بلوار امام رضا، این شهرها (شهرستانها) در مسیر قرار دارند: تهران ، پاکدشت، ایوانکی، گرمسار، آرادان، سرخه و نهایتا سمنان.
مسافت تقریبی از تهران تا سمنان از مسیر ذکر شده 225 کیلومتر و زمان تقریبی رسیدن به مقصد حدودا 2 ساعت و 45 دقیقه می باشد.

0
مسافت تهران - سمنان (کیلومتر)
0
مدت زمان تقریبی سفر (ساعت)
0
تعداد مسیرهای رایج

منبع اطلاعات مسافت و زمان سفر:

اطلاعات مسافت و زمان درج شده از سامانه گوگل مپ (نقشه گوگل) بر اساس سفر زمینی با اتومبیل شخصی لحاظ شده و لذا برای سفر با اتوبوس مدت زمان سفر کمی افزایش خواهد داشت.

music break icon

درنگی کوتاه همراه با شنیدن موزیکی ناب

موزیک بی کلام یک فنجان چای سیلان اثر برجسته الیور شفنر

Oliver Scheffner | Tea From Ceylon

اطلاعات بیشتر این موزیک...

موزیک بی کلام چای از سیلان اثری شاهکار و زیبا از الیور شفنر

Oliver Scheffner | Tea From Ceylon 2013

الیور شفنر آهنگساز و تهیه کننده متولد کشور آلمان است.

این آهنگساز در ابتدا تنها اقدام به جمع آوری ژانر های مختلف موسیقی می کرد که به مرور با شنیدن کارهای بزرگانی همچون ونگلیس به سمت ابداع یک سبک خاص خود حرکت کرد و شروع به ساخت موسیقی در سبک های Ambient ، Relaxation و Chillout کرد.

آهنگ ها و موسیقی او مملو از حس لطافت ، ریتم های منظم و آرام بخش با ملودی های الکترونیکی است.

سمنان را بیشتر بشناسیم...

مردم سمنان به زبان سمنانی که یکی از زبانهای ایرانی شاخۀ شمال باختری هست صحبت می کنند. این زبان توسط سازمان میراث فرهنگی در فهرست میراث معنوی کشور به ثبت رسیده است.
برخی معتقدند که قدمت این شهر تاریخی به سلسلۀ پیشدادیان بر می گردد. سمنان در دوران هخامنشیان اهمیت و شکوه بسیاری داشت اما با روی کار آمدن امپراتوری اشکانیان به رونق و شکوه بیشتری رسید.

محصولات کشاورزی و صنایع دستی سمنان

خشکبار، چغندر، گندم، جو، سیب زمینی، انار، انگور و خربزه از محصولات کشاورزی این منطقه به شمار می آیند.
پارچه بافی، گلیم بافی، قالی بافی، نمدمالی، تولیدات سفالی و سرامیک، منبّت کاری، چاپ قلمکار، زیورآلات سنتی جزو صنایع دستی شهر و استان سمنان محسوب می شوند.

غذاهای بومی سمنان

خورش هویج پسته، خورش کدو و گردو، خلال پلو، چرتمه پلو، ته چین کشمش و لپه، تاک پلو، رشته پلو با سبزی، مانی پلو، ته چین اسفناج و آش جوش بره و انواع نانهای سنتی از جمله غذاهای محلی سمنان و شهرهای اطراف آن هستند.

ته چین کشمش و لپه
ته چین کشمش و لپه با استفاده از گوشت مرغ، برنج، کشمش، لپه، زعفران، زردۀ تخم مرغ، ماست پر چرب، پیاز، زردچوبه و فلفل تهیه می شود.

ته چین کشمش و لپه

ته چین کشمش و لپه
quote break icon

درنگی کوتاه همراه با یک جمله زیبا

بعضی اوقات چیزهایی که باعث عقب افتادنت میشه ارتباطی به دیگران نداره و فقط به ذهنیت و تفکر خودت بر می گرده.!

جاذبه های گردشگری سمنان

عمارت و باغ امیر سمنان، دروازۀ ارگ سمنان، بازار سمنان، خانۀ سمنانی ها، خانۀ تدین، خانۀ ترابی، خانۀ رجبی، برج چهل دختران، موزۀ گرمابۀ پهنه، موزۀ هنرهای معاصر شرق، موزۀ حیات وحش و موزۀ سکه از اماکن دیدنی این شهر هستند.

عمارت و باغ امیر سمنان

عمارت و باغ امیر سمنان توسط یکی از تجار دورۀ قاجار بنا گردیده و در ساخت آن از اصول معماری دوران صفویه الگوبرداری شده است. در این عمارت، دو منزل مسکونی و دو باغ قرار دارد. در سر در ورودی باغ، کاشیهای هفت رنگ بکار رفته است. در داخل ستونهای دور تا دور عمارت، چوب قرار دارد و روی این ستونها با گچ و تزئینات گچی پوشانده شده است. در وسط حیاط یک حوض چند ضلعی زیبا قرار دارد که آب آن وارد دو جوی در طرفین می شود.
این عمارت به نام مجتمع، تاریخی، فرهنگی، گردشگری باغ امیر تغییر نام داده و در حال حاضر به عنوان موزۀ مردم‌شناسی مورد استفاده عموم قرار می گیرد.

safe drive break icon

درنگی کوتاه همراه با یک خواهش

ایمن رانندگی کنید! | چِک کردن شبکه های اجتماعی و پیام های دریافتی حین رانندگی خیلی از مواقع منجر به فاجعه ای غیرقابل جبران شده است!

موقعیت شهر سمنان روی نقشه

persian tips break icon

درنگی کوتاه همراه با یک نکته ادبی

پیارسال یا پیرار سال!

شما هم حتما شنیدید که افراد واژه های پارسال و پیار سال (دو سال قبل) را بکار می بردند در صورتی که لغت پیرار به معنی سال پیش از پارسال . دو سال پیش ازسال حاضر می باشد و باید به جای پیار سال بگوییم پیرار سال.