راهنمای سفر به اصفهان استان اصفهان | سرویس دربستی

تخمین زمان مطالعه: 12 دقیقه

سفر به شهر اصفهان استان اصفهان | رزرو سرویس دربستی آیرانز

معرفی شهر اصفهان | Isfahan, Isfahan Province

شهر اصفهان، مرکز استان اصفهان، در دامنۀ شرقی کوه های زاگرس و در مرکز ایران قرار دارد. آب و هوای این شهر نیمه خشک و معتدل است.
اصفهان پس از تهران و مشهد، سومین شهر پرجمعیت کشور است. شهرهای فلاورجان، نایین، شاهین شهر و خمینی شهر در اطراف اصفهان قرار گرفته اند.

booking car icon

رزرو سرویس دربستی

با اطمینان سرویس دربستی خود را رزرو کنید.

سواری - وَن - اتوبوس - میدل باس و مینی بوس

هم اکنون رزرو کنید!

اطلاعات بیشتر رزرو سرویس دربستی ..

ویژگی سرویس های اتومبیل دربستی آیرانز

  • ارائه سرویس دربستی با پوشش تمام شهرهای کشور بصورت آدرس به آدرس می باشد.
  • ناوگان ترابری آیرانز شامل کلاسها و برندهای متنوع سواری،ون،اتوبوس،میدل باس و مینی بوس می باشد.
  • برای تمام متقاضیان دریافت سرویس دربستی، آیرانز یک کارت اشتراک دیجیتالی صادر می نماید و بعد از آن متقاضی تنها با اعلام کد اشتراک امکان دریافت سرویس را خواهد داشت.
  • رزرو سرویس از دو طریق تلفنی و ثبت فرم آنلاین تعبیه شده در وب سایت امکانپذیر می باشد.
  • پاسخ به فرم ها در کمترین زمان ممکن به شماره ثبت شده ارسال خواهد شد.
  • در صورت نیاز و درخواست متقاضی، فاکتور سرویس با اطلاعات کامل برای ایشان صادر و دسترسی آنلاین برای مشاهده فاکتورها در وب سایت داده خواهد شد.
  • پشتیبانی هر سرویس از شروع تا پایان سفر بصورت کامل انجام می شود.

مسیر زمینی سفر به اصفهان از مبدا تهران

برای سفر زمینی از مبدا تهران به شهر اصفهان در استان اصفهان و بالعکس سه مسیر رایج وجود دارد.

مسیر نخست از طریق قم - کاشان ، مسیر دوم از طریق قم - سلفچگان و مسیر سوم از طریق جاده ساوه می باشد.

برای سفر از طریق قم - کاشان که رایج ترین مسیر است، این شهرها (شهرستانها) در مسیر قرار دارند: تهران ، قم ، کاشان ، نطنز و نهایتا اصفهان.
مسافت تقریبی از تهران تا اصفهان از مسیر ذکر شده 448 کیلومتر و زمان تقریبی رسیدن به مقصد حدودا 4 ساعت و 36 دقیقه می باشد.

برای سفر از طریق قم - سلفچگان ، این شهرها (شهرستانها) در مسیر قرار دارند: تهران ، قم ، سه راه سلفچگان ، دلیجان ، میمه ، شاهین شهر و اصفهان.
مسافت تقریبی سفر از مسیر ذکر شده 420 کیلومتر و زمان تقریبی رسیدن به مقصد حدودا 4 ساعت و 40 دقیقه می باشد.

و برای سفر از طریق جاده ساوه ، این شهرها (شهرستانها) در مسیر قرار دارند: تهران ، ساوه ، سه راه سلفچگان ، دلیجان ، میمه ، شاهین شهر و اصفهان.
مسافت تقریبی از تهران تا اصفهان از مسیر ذکر شده 436 کیلومتر و زمان تقریبی رسیدن به مقصد حدودا 4 ساعت و 43 دقیقه می باشد.

0
مسافت تهران - اصفهان (کیلومتر)
0
مدت زمان تقریبی سفر (ساعت) از قم-کاشان
0
تعداد مسیرهای رایج

منبع اطلاعات مسافت و زمان سفر:

اطلاعات مسافت و زمان درج شده از سامانه گوگل مپ (نقشه گوگل) بر اساس سفر زمینی با اتومبیل شخصی لحاظ شده و لذا برای سفر با اتوبوس مدت زمان سفر کمی افزایش خواهد داشت.

music break icon

درنگی کوتاه همراه با شنیدن موزیکی ناب

موسیقی متن فیلم داستان عشق اثر برجسته فرانسیس له

Francis Lai | Love Story 1970

اطلاعات بیشتر این موزیک...

موسیقی فیلم لاو استوری - داستان عشق شاهکاری از فرانسیس له

Francis Lai | Love Story 1970

فرانسیس له آهنگساز فرانسوی در سال ۱۹۳۲ در شهر نیس فرانسه به دنیا آمد. او کارش را به عنوان یک نوازنده در کنار برنارد دیمنی شاعر و خواننده فرانسوی آغاز کرد.
فرانسیس به خاطر ساخت موسیقی متن فیلم "یک مرد و یک زن" و همچنین "داستان عشق" به اوج شهرت رسید.برای فیلم نخست نامزد گلدن گلوب شد و برای موسیقی متن فیلم داستان عشق در سال 1971 برنده جایزه اسکار بهترین موسیقی متن فیلم شد.
داستان فیلم لاو استوری - داستان عشق به کارگردانی آرتور هیلر در مورد عشق ناب دو جوان به نام های جنیفر و الیور شخصیت های اصلی فیلم به یکدیگر است. داستان عشق برگفته از رمان اریک سگال نویسنده آمریکایی است.

اصفهان را بیشتر بشناسیم...

اصفهان در قدیم، به نامهای دیگری از جمله گابا، جی، اسپادانا، سپاهان و صفاهان خوانده می شد. مردم این شهر زبان فارسی را با لهجۀ اصفهانی صحبت می کنند.
بنای شهر اصفهان را به طهمورث، سومین پادشاه سلسلۀ پیشدادیان نسبت می دهند. شاه عباس صفوی، در سال 1006 هجری قمری، پایتخت را از قزوین به اصفهان تغییر داد. از آن پس، کاروانسراها و آب انبارها و شبکه های ارتباطی و آبیاری بسیاری در این شهر ایجاد و موجب رونق و آبادانی بیشتر آن شد.
اصفهان در سال ۱۳۹۴ به عنوان شهر خلاق صنایع دستی و هنرهای مردمی به شبکۀ شهرهای خلاق جهان زیر نظر یونسکو پیوست. شهر خلاق بر اساس استانداردهای یونسکو، به شهری اطلاق می شود که از نوآوری و توانمندیهای شهروندان در توسعۀ پایدار شهری بهره می‌گیرد.

محصولات کشاورزی و صنایع دستی اصفهان

انگور، گلابی، انار، بِه، سیب، زردآلو، هلو، هندوانه، خربزه، گیاهان دارویی گلخانه ای، گندم، کنجد، ذرت، برنج، ماش، نخود، سیب زمینی و پیاز از جمله محصولات کشاورزی این منطقه به شمار می آیند.
جواهرسازی، فیروزه‌کوبی، نقره‌کاری، قلمزنی، خاتم‌کاری، قلمکار، مینیاتور، نگارگری، میناکاری، سازه‌های تجسمی، کاشیکاری، سفالگری، نساجی، زربافی، ابریشم‌بافی، قالیبافی، گلیم¬بافی، چرم‌دوزی، سوزن‌دوزی، ملیله‌دوزی و پولک¬دوزی جزو صنایع دستی شهر و استان اصفهان محسوب می شوند.

غذاهای بومی اصفهان

کباب بریانی، آش شله قلمکار، آش ماش و کلم قمری، آش سماق، حلیم عدس، آبگوشت گوشت و لوبیا، سرگنجشکی یا قیمه ریزه، خورش ماست، تاس کباب، بِه پلو، کشک‌ و بادمجان، کله جوش، اوماج سرکه و چغندر، کوکو قندی و کوفته برنجی از غذاهای محلی، و شیرینی برنجی، گز، شیرینی کرکی، شیرینی برشتوک و پولکی، از شیرینی های سنتی این شهر و استان اصفهان به شمار می آیند.

قیمه ریزه
قیمه ریزه که به خوراک کله گنجشکی هم معروف است، با استفاده از گوشت چرخکرده، سیب زمینی، رب گوجه فرنگی، پیاز، آرد نخودچی، سبزیجات معطر مانند نعنا خشک، زردچوبه و سایر ادویه ها تهیه میشود.
در طبخ این غذا، گوشت چرخکرده را بصورت کوفته های کوچک در می آورند.

قیمه ریزه

قیمه ریزه
quote break icon

درنگی کوتاه همراه با یک جمله زیبا

طرز فکر افراد نقش بسیار تعیین کننده ای در سرنوشت شان خواهد داشت.

جاذبه های گردشگری اصفهان

سی و سه پل، منار جنبان، پل خواجو، کاخ چهل ستون، کاخ هشت بهشت، عمارت عالی قاپو، مدرسۀ چهارباغ، میدان نقش جهان، موزۀ تاریخ طبیعی، موزۀ هنرهای معاصر، حمام شیخ بهایی، خانۀ حاج رسولی ها، خانۀ عاصمی اصفهانی، خانۀ نیلفروشان، خانۀ منعمیان و خانۀ حاج مصورالملکی، از اماکن تاریخی و گردشگری این شهر هستند.

کاخ هشت بهشت

کاخ هشت بهشت در دورۀ شاه سلیمان صفوی در باغ بلبل بنا شده است. این عمارت حدود 14 متر ارتفاع دارد و در دو طبقه و بر یک پایۀ هشت ضلعی به ارتفاع 130 سانتی متر قرار گرفته است.
چهار واحد ساختمانی در چهار طرف عمارت وجود دارد که مجموعاً با طبقۀ بالا، هشت واحد مجزا را تشکیل داده اند. اتاقهای واقع در طبقۀ اول دارای تزیینات گچبری و نقاشی است. در طبقۀ دوم، اتاقها، رواقها، طاقها و پنجره های بسیار زیبایی وجود دارد. اتاقها با آینه ها و نقاشیهای دیواری آراسته گردیده اند. این بنا به ویژه در طبقۀ دوم مانند یک هزارتو است.
کاخ هشت بهشت طرحی هشت پهلو دارد و حوض مرکزی آن نیز بصورت هشت پهلو ساخته شده است.

safe drive break icon

درنگی کوتاه همراه با یک خواهش

ایمن رانندگی کنید! | فراموش نکنید که سرعت زیاد هنگام رانندگی می تواند شما را از عزیزانتان دور کند.

موقعیت شهر اصفهان روی نقشه

persian tips break icon

درنگی کوتاه همراه با یک نکته ادبی

سوال پرسیدن یا سوال کردن

از آنجایی که لغت سوال به معنی پرسش می باشد بنابراین عبارت سوال پرسیدن یا پرسش پرسیدن صحیح نیست و باید به جای آن از سوال کردن یا سوال مطرح کردن استفاده کرد.