راهنمای سفر به گرگان استان گلستان | سرویس دربستی

تخمین زمان مطالعه: 12 دقیقه

سفر به شهر گرگان استان گلستان | رزرو سرویس دربستی آیرانز

معرفی شهر گرگان | Gorgan, Golestan Province

شهر گرگان، مرکز استان گلستان، در شمال شرقی کشور و شمال رشته کوههای البرز قرار دارد. این شهر دارای آب و هوای معتدل و البته در تابستان تا حدی گرم و شرجی است. گرگان با شهرهای شاهرود، سمنان، علی آباد، آق قلا و کردکوی همسایه است.

booking car icon

رزرو سرویس دربستی

با اطمینان سرویس دربستی خود را رزرو کنید.

سواری - وَن - اتوبوس - میدل باس و مینی بوس

هم اکنون رزرو کنید!

اطلاعات بیشتر رزرو سرویس دربستی ..

ویژگی سرویس های اتومبیل دربستی آیرانز

  • ارائه سرویس دربستی با پوشش تمام شهرهای کشور بصورت آدرس به آدرس می باشد.
  • ناوگان ترابری آیرانز شامل کلاسها و برندهای متنوع سواری،ون،اتوبوس،میدل باس و مینی بوس می باشد.
  • برای تمام متقاضیان دریافت سرویس دربستی، آیرانز یک کارت اشتراک دیجیتالی صادر می نماید و بعد از آن متقاضی تنها با اعلام کد اشتراک امکان دریافت سرویس را خواهد داشت.
  • رزرو سرویس از دو طریق تلفنی و ثبت فرم آنلاین تعبیه شده در وب سایت امکانپذیر می باشد.
  • پاسخ به فرم ها در کمترین زمان ممکن به شماره ثبت شده ارسال خواهد شد.
  • در صورت نیاز و درخواست متقاضی، فاکتور سرویس با اطلاعات کامل برای ایشان صادر و دسترسی آنلاین برای مشاهده فاکتورها در وب سایت داده خواهد شد.
  • پشتیبانی هر سرویس از شروع تا پایان سفر بصورت کامل انجام می شود.

مسیر زمینی سفر به گرگان از مبدا تهران

برای سفر زمینی از مبدا تهران به شهر گرگان در استان گلستان و بالعکس ۳ مسیر رایج وجود دارد.
مسیر نخست از طریق جاده فیروزکوه ، قائم شهر ، ساری و بهشهر با مسافت تقریبی 415 کیلومتر و زمان 6 ساعت و 15 دقیقه ، مسیر دوم از طریق جاده هراز ، بابل ، قائم شهر ، ساری و بهشهر است با مسافت تقریبی 458 کیلومتر و زمان 7 ساعت و 40 دقیقه و نهایتا مسیر سوم از طریق طریق سمنان ، دامغان و شاهرود است که مسافت تقریبی 534 کیلومتر و زمان 7 ساعت و 45 دقیقه می باشد.
غیر از مسیرهای یاد شده امکان سفر به گرگان از جاده چالوس ، آمل ، بابل نیز میسر است که نسبت به مسیرهای ذکر شده کمتر استفاده می شود.

و اما هنگام سفر به گرگان از مبدا تهران و از طریق جاده فیروزکوه، این شهرها (شهرستانها) در مسیر قرار دارند: تهران ، بومهن، دماوند، آبسرد ، فیروزکوه ، قائم شهر ، ساری ، بهشهر و نهایتا گرگان.
مسافت تقریبی از تهران تا گرگان از مسیر ذکر شده 415 کیلومتر و زمان تقریبی رسیدن به مقصد حدودا 6 ساعت و 15 دقیقه می باشد.

0
مسافت تهران - گرگان (کیلومتر)
0
مدت زمان تقریبی سفر (ساعت) از جاده فیروزکوه
0
تعداد مسیرهای رایج

منبع اطلاعات مسافت و زمان سفر:

اطلاعات مسافت و زمان درج شده از سامانه گوگل مپ (نقشه گوگل) بر اساس سفر زمینی با اتومبیل شخصی لحاظ شده و لذا برای سفر با اتوبوس مدت زمان سفر کمی افزایش خواهد داشت.

music break icon

درنگی کوتاه همراه با شنیدن موزیکی ناب

موسیقی متن فیلم پدرخوانده اثر برجسته نینو روتا

Nino Rota | The Godfather 1972

اطلاعات بیشتر این موزیک...

موسیقی فیلم پدرخوانده اثری شاهکار و زیبا از نینو روتا

Nino Rota | The Godfather 1972

نینو روتا نوازنده پیانو و آهنگساز مشهور ایتالیایی بود که بیشتر به واسطه آثارش در زمینهٔ موسیقی متن فیلم و همچنین همکاری با فدریکو فلینی فیلمساز برجسته ایتالیایی معروف شد.
نینو روتا موسیقی فیلم پدر خوانده را با الهام از نواهای محلی ایتالیا ساخت و همین امر باعث ماندگاری این قطعه بی نظیر شد.
بکار گرفتن سازهای آکوردئون و ماندولین در ملودی فیلم پدرخوانده آن را دوچندان زیبا کرده است.
انیستیتو فیلم آمریکا در عنوان بهترین موسیقی های تمام دوران ، رتبه ۵ را به موسیقی فیلم پدرخوانده داده است. نینو روتا همچنین بخاطر ساخت موسیقی فیلم جنگ و صلح نیز نامزد این لیست بود.
این آهنگساز علاوه بر ساخت موسیقی فیلم های سه گانه پدرخوانده ، موسیقی فیلم های جنگ و صلح، رومئو و ژولیت و آهنگسازی اپرا و باله را نیز در کارنامه هنری خود دارد.
لازم به ذکر است فیلم پدرخوانده به کارگردانی فرانسیس فورد کوپولا و با بازی درخشان مارلون براندو و آل پاچینو بعد از فیلم رستگاری در شائوشنک دومین فیلم برتر دنیا در لیست IMDB می باشد.

گرگان را بیشتر بشناسیم...

شهر گرگان تا سال 1316 استرآباد نام داشت. گرگانیها به چهار گویش فارسی گرگانی، طبری گرگانی، زیارتی و کتولی صحبت میکنند. در این شهر به غیر از بومیان آن، اقوام متعدد دیگری مانند مازنیها، سیستانیها، بلوچها، ترکمنها، آذربایجانیها و قزلباشها و مهاجرانی از استانهای سمنان و خراسان زندگی میکنند.
آثار بدست آمده در تورنگ تپه و شاه تپه، در اطراف گرگان، نشان میدهد که انسان از حدود 5000 قبل و در دورۀ نوسنگی در این منطقه سکونت داشته است.

محصولات کشاورزی و صنایع دستی گرگان

گندم، پنبه، کلزا، برنج، سیب زمینی، تخم آفتابگردان، سیفی جات، سویا، مرکبات، زیتون، سیب، هلو، خرمالو از جمله محصولات کشاورزی این منطقه به شمار می آیند.
قالی بافی، جاجیم بافی، ابریشم بافی، جوراب بافی، حصیربافی، سوزندوزی، نمدمالی، زیورآلات سنتی، پارچه بافی، تولیدات چوبی، تولیدات سفالی و سرامیک، جزو صنایع دستی شهر و استان گلستان محسوب میشوند.

غذاهای بومی گرگان

خورش ماش پتی، خورش ساک، خورش کدو ترشک، نخودپلو و کوکوی اسفناج از غذاهای محلی و نان سرغبیلی، نان زنجبیلی، حلوا اماج و نان شیرمال از نانها و شیرینی های سنتی گرگان و شهرهای دیگر استان گلستان به شمار می آیند.
نخودپلو
نخودپلو با استفاده از برنج، نخود آبگوشتی، گوشت گوسفندی، کشمش، رب انار ترش، پیاز، فلفل و ادویه تهیه میشود.
این غذا را معمولا با بورانی اسفناج سرو میکنند. بجای گوشت گوسفندی، از گوشت مرغ یا گوشت چرخکرده بصورت کوفته قلقلی هم میتوان استفاده کرد.

نخودپلو

نخود پلو
quote break icon

درنگی کوتاه همراه با یک جمله زیبا

اینکه شما دنیا را چگونه می بینید بستگی به نگاه شما دارد.

جاذبه های گردشگری گرگان

کاخ آقا محمدخان قاجار، کاخ موزۀ گرگان، خانۀ تاریخی امیر لطیفی، خانۀ تقوی ها، منطقۀ جنگلی ناهارخوران، پارک جنگلی النگدره، بازار نعلبندان، دیوار بزرگ گرگان و مدرسۀ عمادیه از اماکن دیدنی این شهر هستند.

خانۀ امیر لطیفی

خانۀ امیر لطیفی متعلق به آخرین حاکم دورۀ قاجار در گرگان بود. این خانۀ دو طبقه با حدود 1000 متر مربع مساحت، در بافت قدیمی شهر قرار دارد. حیاط خانه و حوض و باغچه ها بصورت مستطیل هستند. ساختمانهایی که در سه ضلع حیاط قرار دارند، دارای پنجره های چوبی و شیشه های رنگی هستند و عمارت اصلی در ضلع شمالی واقع شده است. در بخش اصلی عمارت، از اتاقهای سه دری جهت استراحت خدمه و یا اهالی خانه و از اتاق پنج دری بعنوان مهمانخانه استفاده می شده است. بدلیل شمالی-جنوبی بودن ساختمان، یک قسمت از آن تابستان نشین و قسمت دیگر زمستان نشین بوده است.
خانۀ امیر لطیفی از سال 1389 تبدیل به موزۀ صنایع دستی گرگان شد.

safe drive break icon

درنگی کوتاه همراه با یک خواهش

ایمن رانندگی کنید! | لطفا هنگام رانندگی از موبایل استفاده نکنید.
صحبت تلفنی یا چِک کردن شبکه های اجتماعی و پیام های دریافتی حین رانندگی خیلی از مواقع منجر به فاجعه ای غیرقابل جبران شده است!

موقعیت شهر گرگان روی نقشه

persian tips break icon

درنگی کوتاه همراه با یک نکته ادبی

کج دار و مریض یا کج دار و مریز!

اصطلاح صحیح، کج دار و مریز است به معنی دست به عصا رفتن و کنایه از با احتیاط عمل کردن-رفتار کردن در شرایط خاص است.بنابراین هنگام نوشتن این اصطلاح هرگز از املا کج دار و مریض استفاده نکنید.